Van Alphen op één in Götzis
Belgisch recordhouder Hans Van Alphen staat op kop na het einde van de eerste dag van de tienkamp in het Oostenrijkse Götzis. Bij de vrouwen is Sarah Aerts 14de in de zevenkamp.
Van Alphen, die al geselecteerd is voor de Olympische Spelen, verzamelde 4.334 punten in de eerste vijf proeven (100m sprint, verspringen, kogelstoten, hoogspringen en de 400m). Onze landgenoot verbeterde zijn persoonlijk record op de 100 meter (10.96), het verspringen (7m49) én het hoogspringen (2m06) en lijkt goed op weg om ook zijn Belgisch record te verbeteren. Toen hij in september 2011 in het Franse Talence het record op 8.200 punten bracht, stond hij na de eerste dag met 4.076 punten achter zijn naam.

Bij de vrouwen leidt de Britse Jessica Ennis na vier van de zeven proeven met 4.113 punten. Sarah Aerts is voorlopig 14de met 3.698 punten. Ze begon uitstekend aan de zevenkamp met 13.06 op de 100m horden, goed voor een PR en 6 honderdsten van een seconde onder het minimum voor deelname aan het EK in Helsinki.